Pozostałe usługi

Terapia pękających pięt 

Podczas terapii pękających pięt najważniejsze jest rozpoznanie przyczyny. Niejednokrotnie klient proszony jest o wykonanie odpowiednich badań. W gabinecie należy usunąć nadmiernie rogowaciejący naskórek, opracować rozpadliny oraz nałożyć opatrunek z odpowiednim środkiem leczniczym. Ważne są także zalecenia domowe. Wskazana jest terapia wymagająca kilkukrotnych wizyt w gabinecie.

Więcej przeczytasz tutaj:

Pękające pięty i wilgotne pęknięcia na stopach.

Terapia grzybicy i/lub paznokci

Zarówno podczas grzybicy skóry jak i paznokci najważniejsze jest rozpoznanie. Podolog powinien skierować klienta z podejrzeniem grzybicy do dermatologa po właściwą diagnozę. Terapia grzybicy wymaga ścisłej współpracy podologa, dermatologa oraz sumienności klienta. Podolog każdorazowo oczyszcza płytkę paznokcia z grzybni, co przyspiesza znacznie proces leczenia. Oczyszczana jest także skóra objęta zakażeniem. Można zalecić także naturalne preparaty do pielęgnacji domowej. Jednak najlepsze efekty daje oczyszczanie paznokci i skóry u podologa oraz stosowanie produktów przepisanych przez dermatologa.

Więcej przeczytasz tutaj:

Grzybica paznokci

Grzybica skóry

Terapia nadpotliwości i/lub nadmiernego rogowacenia stóp

Nadpotliwości stóp często towarzyszy nadmierne rogowacenie naskórka, który powinien być regularnie usuwany. Dobierane są też właściwe środki pielęgnacyjne do stosowania na skórze i do obuwia. Bardzo ważnym elementem terapii jest profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja stóp. Należy pamiętać, że brak działań w kierunku zahamowania nadpotliwości stóp może prowadzić do infekcji bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych, maceracji naskórka i ran.

Więcej przeczytasz tutaj:

Nadpotliwość stóp – dieta, suplementacja i pielęgnacja domowa

Preparaty do stóp nadpotliwych

Nadpotliwość – codzienna rutyna

Nadpotliwość stóp – przyczyny, postępowanie, pielęgnacja

Profilaktyka pielęgnacyjna stóp w cukrzycy

Najważniejszymi elementami w profilaktyce stopy cukrzycowej są prawidłowa pielęgnacja stóp oraz noszenie dobrze dobranego obuwia. Chorzy na cukrzycę powinni wykonywać zabieg pedicure tylko w gabinecie podologicznym, gdyż ponad 50% amputacji ma swój początek w niefachowo przeprowadzonym pedicurze.

Więcej przeczytasz tutaj:

Badanie stóp u diabetologa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *